Aukcja Malarstwa / 10 lutego 2021

4. Marcello Bacciarelli | Studium wołów, ok. 1805 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MalarstwaStudium wołów, ok. 1805 r.
studium-wolow-ok-1805-r-marcello-bacciarelli

Marcello Bacciarelli (1731 Rzym-1818 Warszawa)

Studium wołów, ok. 1805 r.

olej, płótno, 42 x 56 cm, na odwrocie odręczny napis: "Peint par Marcel de Bacciarelli premier peintre du Roi de Pologne Stanislas Auguste"
Obraz posiada ekspertyzę Pani Zofii Nowak (wieloletniej kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie) oraz prof. Andrzeja Ryszkiewicza (1922-2005), wieloletniego dyrektora Instytutu Sztuki PAN.
Reprodukowanu i opisywany:
Katalog zabytków XVIII wieku w Muzeum Narodowym w Krakowie, Kraków 1906, s. 16, nr.16
F. Kopera, Malarstwo polskie od XVI do XVIII w., Warszawa 1926, s.282, il. 260
A. Chyczewska, Marceli Bacciarelli, Życie- Twórczość- Dzieła, II, Poznań 1970 r., s.181, nr 212 b

kolekcja prywatna, Kraków (od 1906 roku zdeponowany w Muzeum Narodowym w Krakowie)
Kolekcka prywatna, Polska

Cena wylicytowana
180 000 zł