41 Aukcja Młodej Sztuki / 18 października 2014

6. Małgorzata Jastrzębska | Nr 397, 2014

Strona głównaAukcje archiwalne41 Aukcja Młodej SztukiNr 397, 2014
Nr 397, 2014

Małgorzata Jastrzębska (ur. 1975)

Nr 397, 2014

akryl, płótno, 43 x 30cm, sygn. na odwrocie

Małgorzata Jastrzębska W 2001 roku obroniła dyplom w pracowni litografii na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Zajmuje się głównie malarstwem geometrycznym, w którym główną rolę odgrywa koncepcja, konstrukcja i kolor. W 2008 r. ujęta w rankingu ?Kompas Młodej Sztuki? (polscy artyści do 35 r.ż.) - miejsce 13, w 2009 - ?Kompas Sztuki? (kategoria ogólna) - miejsce 44. Świadomie dystansując się od dominującego w Polsce nurtu ?sztuki krytycznej? poszukuje form wyrazu z pogranicza znaczenia i abstrakcji. Ma na swoim koncie wystawy zbiorowe oraz indywidualne w kraju i zagranicą, m.in.: 2015 - Japońskie inspiracje; wystawa polskiej sztuki współczesnej, Warszawa; 2014 - 19 Wschodni Salon Sztuki, Lublin; 2012 - Dom Kobro, Łódź; 2012 - Hasior ? Reinkarnacje, Zakopane; 2009 - Poza czasem, Warszawa; 2009 - Geometrie der Farben, Hannover, Niemcy; 2008 - O obrotach barw, Warszawa; 2007 - Kalejdoskop, Warszawa; 2006 - Geometria oka, Warszawa.
Cena wylicytowana
500 zł