Sztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki Współczesnej / 25 stycznia 2020

31. Maksymilian Novák-Zempliński | Spatium series, 2016

Strona głównaAukcje archiwalneSztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki WspółczesnejSpatium series, 2016
31
Spatium series, 2016

Maksymilian Novák-Zempliński (ur. 1974)

Spatium series, 2016

olej, płyta, 140 x 182 cm, sygnowany na odwrocie: 'Maksymilian Novák-Zempliński | 2016'

Maksymilian Novák-Zempliński Studiował na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1999 r. w pracowniach prof. A. Fałata i prof. A. Sadowskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym w technice olejnej i akrylowej, malarstwem iluzjonistycznym i sporadycznie rzeźbą. Tworzy głównie w nurcie surrealizmu, a inspiracji dla jego prac (często onirycznych pejzaży) można szukać wśród malarstwa Salvadora Dali, Giorgio de Chirico, Rene Magritte`a, Maxa Ernsta czy Zdzisława Beksińskiego. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
68 000 zł