Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

264. MAKATA, BUCZACZ, PRACOWNIA ARTURA POTOCKIEGO, POCZ. XX W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówMAKATA, BUCZACZ, PRACOWNIA ARTURA POTOCKIEGO, POCZ. XX W.
264
MAKATA, BUCZACZ, PRACOWNIA ARTURA POTOCKIEGO, POCZ. XX W.

jedwab, nić metalowa, złocona, technika żakardowa; 245 x 200 cm
Makata z motywem owalnych medalionów utworzonych z liściastych gałązek spiętych rozetkami. Wewnątrz medalionów umieszczone gałązki z dużymi kwiatami. Charakter medalionów zbliżony jest do XVI-wiecznych tkanin włoskich. Pole środkowe otoczone bordiurą z palmetek ułożonych w rzędy – przy brzegach krótszych sześć rzędów, przy dłuższych siedem. Koloryt złoty i beżoworóżowy. W dolnym rogu od spodu naszyta krajka z pieczęcią – „he

Lit.: Jadwiga Chruszczyńska, „Makaty buczackie w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie”, Warszawa 1996, kat. Nr 27, 28, 29

Cena wylicytowana
10 000 zł