Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

31. Maja Borowicz | W środku pustki, 2015

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejW środku pustki, 2015
31
Maja Borowicz | W środku pustki, 2015Maja Borowicz | W środku pustki, 2015

Maja Borowicz

W środku pustki, 2015

olej, płótno 80 × 50 cm, sygnowany na odwrocie: ’W ŚRODKU PUSTKI |MAJA BOROWICZ |2015’

Maja Borowicz
Zajmuje się malarstwem i grafiką, jednak to właśnie z działalności malarskiej jest najbardziej znana. Tworzy obrazy olejne, gdzie głównymi bohaterami są najczęściej nagie postaci mężczyzn i kobiet osadzone w surrealistycznym świecie „rozpadu”, gdzie również ludzkie sylwetki ulegają erozji. Malarstwo Borowicz poza wysokiej jakości warsztatem malarskim wyróżniają się interesującą warstwą treściową, która daje widzowi duże pole do własnej interpretacji. Borowicz jest laureatką 13. nagród w światowych konkursach artystycznych (głównie w USA). Jest także autorką kilku wystaw indywidualnych i uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą (m.in. Rosja, Belgia, USA, Tajwan, Norwegia)