Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 czerwca 2020

21. Maja Borowicz | Ulotna chwila bliskości, 2018

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejUlotna chwila bliskości, 2018
Ulotna chwila bliskości, 2018

Maja Borowicz

Ulotna chwila bliskości, 2018

olej, płótno, 80 x 70 cm
sygnowany u dołu: 'M. Borowicz' oraz opisany na odwrocie: 'Maja Borowicz | "Ulotna chwila bliskości" | 2018, 70x80, olej na płótnie'

Maja Borowicz
Zajmuje się malarstwem i grafiką, jednak to właśnie z działalności malarskiej jest najbardziej znana. Tworzy obrazy olejne, gdzie głównymi bohaterami są najczęściej nagie postaci mężczyzn i kobiet osadzone w surrealistycznym świecie „rozpadu”, gdzie również ludzkie sylwetki ulegają erozji. Malarstwo Borowicz poza wysokiej jakości warsztatem malarskim wyróżniają się interesującą warstwą treściową, która daje widzowi duże pole do własnej interpretacji. Borowicz jest laureatką 13. nagród w światowych konkursach artystycznych (głównie w USA). Jest także autorką kilku wystaw indywidualnych i uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą (m.in. Rosja, Belgia, USA, Tajwan, Norwegia)
Cena wylicytowana
32 000 zł