79 Aukcja Młodej Sztuki / 11 grudnia 2019

74. Magdalena Zalewska | Siostry, 2019

Strona głównaAukcje archiwalne79 Aukcja Młodej SztukiSiostry, 2019
74
Siostry, 2019

Magdalena Zalewska

Siostry, 2019

akryl, płótno, 70 x 50 cm, sygn. p.d.: ML oraz na odwrocie: MAGDALENA ZALEWSKA 2019

Magdalena Zalewska Mieszka i tworzy w Łodzi. Jest twórcą-samoukiem. Jej pasją jest malarstwo. Głównym tematem prac są przedstawienia ludzi i zwierząt: pejzaż, który towarzyszy jako tło dla postaci ludzkiej czy zwierzęcej stanowi dopełnienie dla właściwej treści obrazu. Jej znakiem rozpoznawczym są kontrastowe intensywne kolory. Uważa, że kolor samoczynnie wyzwala w odbiorcy estetyczne i emocjonalne doznania. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce.