52 Aukcja Młodej Sztuki / 24 lipca 2015

62. Magdalena Trocka | Weriusz, 2015

Strona głównaAukcje archiwalne52 Aukcja Młodej SztukiWeriusz, 2015
62
Weriusz, 2015

Magdalena Trocka

Weriusz, 2015

akryl, olej, płyta, 103 x 93 cm
sygn. na odwrocie
Magdalena Trocka Urodzona w Gdyni gdzie obecnie mieszka i tworzy. W swoich pracach stara się operować pewnego rodzaju przekazem, przypisując mu znaczenie nie tylko ogólne lecz także osobiste. Nadając każdej plamie, płaszczyźnie, kresce, każdemu dotknięciu pędzla indywidualnego przesłania. To w nich kryją się moje nadrzędne wartości i osobiste demony. Malarstwo jest dla niej jedyną i najtrafniejszą formą wypowiedzi, może opowiedzieć wszystko, obnażyć duszę myśli, najbardziej skrywane tajemnice. Operuje własnym kodem, symbolem, skrótem, aby tworzyć dla tego jedynego wyjątkowego odbiorcy.