18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

12. Magdalena Daniec | Miejsce nad Rzeką, 2016-2020

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Miejsce nad Rzeką, 2016-2020
Miejsce nad Rzeką, 2016-2020

Magdalena Daniec (ur. 1974)

Miejsce nad Rzeką, 2016-2020

olej, akryl, kolaż, płótno, 65 x 81 cm, sygnowany p.d.: 'Magdalena Daniec' oraz opisany na odwrocie: 'Magdalena Daniec, | Miejsce nad rzeką, | 2016/2020 | M. Daniec'

Magdalena Daniec Ukończyła  z wyróżnieniem wyższe studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w 2001 r. Zajmuje się głównie olejnym malarstwem sztalugowym, ale nie tylko; szczególnie ulubioną i często stosowaną techniką jest collage zarówno na płótnie, jak i na papierze. Laureatka konkursu w ramach II Konfrontacji Artystycznych „Sacrum w Sztuce” w Wadowicach (2002). Jej wczesna twórczość została omówiona w książce „Ikona w sztuce XX wieku” autorstwa Renaty Rogozińskiej (2009). Autorka wystaw indywidualnych: 2016 – „Częściowa Anhedonia”, Pragaleria, Warszawa; 2009 – „Kim są Oni?”, Space Gallery, Kraków; 2006 – „Atlantyda”, Space Gallery, Kraków; 2002 – „Mechaniczni Bracia”, Galeria Rękawka, Kraków; 2001 – „Ikonostas”, Cudowne Lata, Kraków. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych: 2017 – Międzynarodowe Biennale Malarstwa -Chisina'u 2017, Kiszyniów, Mołdawia; 2017 – „OsiemKobiet – V Edycja”, Galeria Konduktorownia, Częstochowa; 2017 – „JustMad8”, Międzynarodowe Targi Sztuki, gdzie jako jedna z dwóch artystek reprezentowała warszawską galerię Xanadu, Madryt; 2016 – 25 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin; 2011 – „Meta-Obraz”, Wystawa malarstwa towarzysząca VI Festiwalowi Filmu Filozoficznego, Staromiejskie Centrum Kultury, Kraków; 2011 – „Art Now in Poland”, The Venue, Souk Arkwam, Bejrut; 2009 – „Ikona w Sztuce XX w.”, Galeria Krypta u Pijarów, Kraków; 2008 – „Contemporary Polish Art”, La Galerie Alwane, Galerie d'Art Odile Mazloum, Bejrut; 2004 – „Kunst Atelier AMA”, Ródemark, Niemcy; 2007, 2006, 2005, 2004, 2003 – Europ'Art, Genewa. Prace w zbiorach Muzeum Miejskiego w Wadowicach oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech i we Włoszech.
Cena wylicytowana
1 900 zł