Aukcja Rzeźby / 13 grudnia 2019

4. Magdalena Abakanowicz | Ptak z serii Ucello

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja RzeźbyPtak z serii Ucello
Ptak z serii Ucello

Magdalena Abakanowicz (1930 Falenty pod Warszawą - 2017 Warszawa)

Ptak z serii Ucello

aluminium
315 x 120 x 160 cm
sygn.: M ABAKANOWICZ
monogram wiązany: AM 2009

WYSTAWIANA:
• wystawa “Magdalena Abakanowicz”, Bydgoskie Centrum Sztuki, 9.11.2018-31.12.2018

PROWENIENCJA:
• własność artystki
• kolekcja prywatna, Polska

Między mną a materiałem, z którego tworzę, nie ma pośrednictwa narzędzia. Wybieram go rękami. Rękami kształtuję. Ręce przekazują mu moją energię. Tłumacząc zamysł na kształt, zawsze przekażą one coś, co wymyka się konceptualizacji. Ujawnią nieuświadomione.
Magdalena Abakanowicz

Cena wylicytowana
800 000 zł