21 Aukcja Sztuki XXI wieku / 23 stycznia 2021

5. Maciej Mackiewicz | Rogata dusza, 2020

Strona głównaAukcje nadchodzące21 Aukcja Sztuki XXI wiekuRogata dusza, 2020
Maciej Mackiewicz | Rogata dusza, 2020

Maciej Mackiewicz (ur. 1977)

Rogata dusza, 2020

olej, płótno, 120 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: Maciej Mackiewicz | "ROGATA DUSZA" | 2020

Maciej Mackiewicz Student malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy obrazy w oparciu o rzeczywistość, często poparte powierzchownie zwykłą codziennością, co czyni go bardzo wnikliwym obserwatorem. W obrazach Mackiewicza dostrzegamy przede wszystkim układy organiczne i nieorganiczne (tak nawet tytułuje niektóre swoje prace). Obrazy przykuwają uwagę nadrealnością, przedmioty sprawiają wrażenie lewitujących nad płótnem, ale związanych z nim nieodłącznie. Szerokie płaszczyzny przenikają się wzajemnie w przestrzeni, czasem lekko, łagodnie, chwilami niepewnie i melancholijnie, przesuwają się między sobą. Są zatrzymane, zamrożone, może złapane? Zaczynając kolejny obraz najpierw dotyka papieru, szkicując szuka kompozycji idealnej , w myślach układa kolory, światła i cienie. Do płótna podchodzi spokojnie, przetwarzając i celebrując każdy moment twórczy. Z niecierpliwością jednak pyta jakby sam siebie: ?może kiedyś uda mi się namalować przynajmniej jeden obraz subiektywnie idealny - pytanie, czy nie będę wtedy tego żałował...?. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Estymacja:
3 600 - 4 600 zł
Cena wywoławcza:
2 000 zł