18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

35. Maciej Mackiewicz | Bez tytułu, 2019

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Bez tytułu, 2019
35
Bez tytułu, 2019

Maciej Mackiewicz (ur. 1977)

Bez tytułu, 2019

olej, płótno, 70 x 60 cm, sygnowany na odwrocie: 'Maciej Mackiewicz | "FORMA 2K2F" | 2018

Maciej Mackiewicz Student malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy obrazy w oparciu o rzeczywistość, często poparte powierzchownie zwykłą codziennością, co czyni go bardzo wnikliwym obserwatorem. W obrazach Mackiewicza dostrzegamy przede wszystkim układy organiczne i nieorganiczne (tak nawet tytułuje niektóre swoje prace). Obrazy przykuwają uwagę nadrealnością, przedmioty sprawiają wrażenie lewitujących nad płótnem, ale związanych z nim nieodłącznie. Szerokie płaszczyzny przenikają się wzajemnie w przestrzeni, czasem lekko, łagodnie, chwilami niepewnie i melancholijnie, przesuwają się między sobą. Są zatrzymane, zamrożone, może złapane? Zaczynając kolejny obraz najpierw dotyka papieru, szkicując szuka kompozycji idealnej , w myślach układa kolory, światła i cienie. Do płótna podchodzi spokojnie, przetwarzając i celebrując każdy moment twórczy. Z niecierpliwością jednak pyta jakby sam siebie: ?może kiedyś uda mi się namalować przynajmniej jeden obraz subiektywnie idealny - pytanie, czy nie będę wtedy tego żałował...?. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
2 200 zł