135. Maciej Lachur | Sara

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Sara
135
sara-maciej-lachur-1342590sara-maciej-lachur-1599729

Maciej Lachur (1927 Zagórze - 2007 Otwock)

Sara

olej, płótno, 81 x 54 cm, sygn. l.d.: M.LACHUR, na odwrocie naklejka inwentarzowa z czerwoną okrągłą pieczęcią wywozową i dopiskiem: poz 9, kl III 662/549/69

Maciej Lachur
Młodszy brat Zdzisława Lachura. Studiował w ASP w Krakowie. Od 1952 roku przynależał do Związku Polskich Artystow Plastykow. Był współzałożycielem Studia Filmow Rysunkowych, którego kierownikiem był jego brat Zdzisław. Zajmował się malarstwem, w którym głownie podejmował tematykę żydowską. Był znakomitym portrecistą. Brał udział w licznych wystawach. Jego prace znajdują się w m.in. Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, Muzeum Okręgowym w Częstochowie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.