olej, płótno, 81,5 x 50,5 cm
sygn. l. d.: M.LACHUR
na odwrocie opisany: 1971/KRAKÓW
Maciej Lachur Młodszy brat Zdzisława Lachura. Studiował w ASP w Krakowie. Od 1952 roku przynależał do Związku Polskich Artystow Plastykow. Był współzałożycielem Studia Filmow Rysunkowych, którego kierownikiem był jego brat Zdzisław. Zajmował się malarstwem, w którym głownie podejmował tematykę żydowską. Był znakomitym portrecistą. Brał udział w licznych wystawach. Jego prace znajdują się w m.in. Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, Muzeum Okręgowym w Częstochowie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.