Sztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki Współczesnej / 25 stycznia 2020

41. Łukasz Jaruga | Ożywczy jad, 2019

Strona głównaAukcje archiwalneSztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki WspółczesnejOżywczy jad, 2019
41
Ożywczy jad, 2019

Łukasz Jaruga (ur. 1984)

Ożywczy jad, 2019

olej, płótno, 81 x 97 cm, sygnowany u dołu: 'Jaruga | Łukasz' oraz na odwrocie: '"OŻYWCZY JAD" 2019 | JARUGA Ł.D.'

Łukasz Jaruga Mieszka i tworzy w Pruszczu Gdańskim. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na kierunku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych. Wcześniej ukończył Liceum Renowacji Zabytków w Gdańsku i zdobył dyplom Specjalisty d.s. Architektury Wnętrz. Lingerista, poprawia urodę kobiet, które zajmują ważne miejsce w jego twórczości. Doświadczenie artystyczne zdobywał m.in. w pracowniach malarstwa prof. Teresy Miszkin, prof. Andrzeja Dyakowskiego, grafiki warsztatowej prof. Zbigniewa Gorlaka, grafiki projektowej st. wykł. Władysława Piórko, oraz projektowania plastycznego prof. Adama Harasa. Pasjonat pracy twórczej. Prowadzi prywatne zajęcia z dziedziny rysunku i malarstwa. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym. Dzięki gruntownemu przestudiowaniu przez artystę różnych technik malarskich jego obrazy są bardzo zaawansowane pod względem warsztatowym. Maluje głównie portrety i akty oraz formy przekształcone plastycznie. Wyznacznikami, jakimi się kieruje, są jego wewnętrzne przeżycia i wyobraźnia. Percepcja jego obrazów jest kolorową zagadką i odprężającym przystankiem w szarej codzienności życia. Jego obrazy cieszą się dużym powodzeniem i znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
11 000 zł