olej, tektura, 55 x 70 cm, sygn. p.d.: L.Lisowski
Ludwik Lisowski Studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (ukończył w 1936 r.) w pracowniach W. Jarockiego i F. Pautscha. W czasie studiów wyróżniony został wieloma nagrodami za studia aktu i prace całoroczne. Malował przede wszystkim martwe natury i akty.