Aukcja Dzieł Sztuki / 9 maja 2020

93. Ludwig Dill | Łodzie

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiŁodzie
93
Łodzie

Ludwig Dill (1848 Gernsbach - 1940 Karlsruhe)

Łodzie

olej, płyta, 52 × 75 cm
sygn. u dołu: L.DILL

Prezentowany obraz pochodzi z późniejszego, niewątpliwie bardzo ciekawego okresu twórczości artysty. Po powrocie z Wenecji, gdzie tworzył barwne przedstawienia miast południa, osiadł on w Dachau. Torfowo-bagniste okolice tego bawarskiego miasta zainspirowały Ludwiga Dilla do całkowitej zmiany palety kolorów. Doskonałym przykładem tego nowego stylu są przedstawiane „Łodzie”. Cisza, nastrojowość, delikatna ekspresja inspirowana spokojem ukochanych torfowisk stały się wyznacznikami marynistycznego stylu malarza. Ale to przede wszystkim charakterystyczna brunatno-ochrowa paleta barw, mistrzowsko wykorzystana przez Dilla, tak sugestywnie oddziałuje na emocje widza.

Cena wylicytowana
7 500 zł