akryl, płótno, 110 x 80 cm, sygn. l. d.: Szmyd
Longin Szmyd Ur. w 1955. Ukończył Wydział Grafiki ASP w Krakowie oraz podyplomowe Studium Filmu Animowanego w Państwowej SzkoleTeatralnej i Filmowej w Łodzi. Grafik,reżyser, autor opracowań plastycznych i producent. Zrealizował 30 filmów krótkometrażowych i jeden pełnometrażowy.Brał udział w licznych festiwalach filmowych w Polsce i za granicą,otrzymując na nich nagrody specjalne i wyróżnienia. Zajmuje się rysunkiem,grafiką warsztatową i użytkową oraz malarstwem sztalugowym.