Aukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich / 2 maja 2016

38. Leszek Wieczorek | Ludzie ludziom, 1989

aAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra DmochowskichLudzie ludziom, 1989
38
Ludzie ludziom, 1989

Leszek Wieczorek (ur. 1952, Bobrowniki)

Ludzie ludziom, 1989

akryl, płótno, 130 x 100 cm
sygn. p. d. 1989 oraz monogram wiązany, na odwrocie nalepka autorska i opis na blejtramie

Reprodukowany i wystawiany: P. Dmochowski, Visions des Tenebres. 50 obrazów z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Muzeum Archidiecezjalne w Warszawie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Częstochowa - Warszawa - Gdańsk 2004, s. 68

Leszek Wieczorek Malarz i grafik. W 1980 r. ukończył studia na PWSSP we Wrocławiu specjalizując się w malarstwie sztalugowym i plakacie. Uczestnik licznych wystaw malarskich i konkursów w kraju i za granicą, wyróżniany nagrodami za plakaty, grafikę i malarstwo. Podczas XIX Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa "Bielska Jesień ?81? otrzymał wyróżnienie za obraz ?Dziedzictwo?. W 1989 r. otrzymał Nagrodę Fundacji Wojewody Białostockiego za wybitne walory treściowe i artystyczne w I Międzynarodowej Wystawie pt. ?Piękno ginącej przyrody ? sztuka w obronie środowiska? w Warszawie.  Jego prace znajdują się w polskich zbiorach muzealnych.
Cena wylicytowana
10 000 zł