6 Aukcja Sztuki XXI wieku / 18 lutego 2017

18. Lena Achtelik | Tajemniczy ogród I, 2012

Strona głównaAukcje archiwalne6 Aukcja Sztuki XXI wiekuTajemniczy ogród I, 2012
Tajemniczy ogród I, 2012 - 1Tajemniczy ogród I, 2012 - 2

Lena Achtelik (ur. 1989)

Tajemniczy ogród I, 2012

olej, płótno, 140 x 100 cm, sygn. l.d.: Achtelik 2012

2014/2015 ? ?Inspiracje literackie?, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, Kraków
2014 ? ?Seans spirytystyczny?, Galeria Pod Łukami, Katowice

Lena Achtelik Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Katowicach z dyplomem w pracowni grafiki warsztatowej w 2008 roku. W roku 2011 uzyskała tytuł licencjata historii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W roku 2016 zdobyła tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach broniąc dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki książki u dr Bogny Otto Węgrzyn oraz prezentacje dodatkowe z druku wklęsłego u prof. Jana Szmatlocha i malarstwa u prof. Zbigniewa Blukacza. Stypendystka programu Erasmus+ w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Zajmuje się głównie książką artystyczną, malarstwem i drukiem wklęsłym. Zdobyła wyróżnienie na XV Międzynarodowym Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu w Ostrowie Wielkopolskim (2014) i na XI Międzynarodowym Konkursie Graficznym na Ekslibris w Gliwicach (2016). Brała udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą  ? m. in. Mocak Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (2014); BWA Katowice (2016); Rondo Sztuki, Katowice (2016); Heist-op-den-Berg, Belgia (2014); Biblioteca Alexandrina, Egipt (2015); Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych, Taiwan (2016). Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz publicznych w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
3 400 zł