136. Krzysztof Wojtarowicz | Akt z mewą

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Akt z mewą
136
akt-z-mewa-krzysztof-wojtarowicz

Krzysztof Wojtarowicz (1957-2004)

Akt z mewą

olej, płótno, 140 x 101 cm, sygn.l.g.: K.Wojtarowicz

Krzysztof Wojtarowicz
Urodzony w Kwidzyniu artysta studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, uzyskując dyplom w 1981 w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Po ukończeniu studiów zajmował się scenografią telewizyjną i aranżacją wystaw artystycznych. W 1984 r. założył Galerię Sztuki na Międzynarodowym Dworcu Lotniczym w Warszawie. W roku następnym był współzałożycielem Galerii TWM w Geretsried w Niemczech. Organizował wiele wystaw współpracując z artystami z Holandii, Włoch i Francji. Był autorem aranżacji plastycznych szeregu wystaw, m.in. „Warszawa i jej muzeum”, „Koniec wieku”, „Sztuka polskiego modernizmu 1890–1914”, która uznana była za najlepszą wystawę roku 1996, a także „Paryż i artyści polscy wokół E. Bourdella 1890–1918”, „Tajemnicza królowa Hatszepsut”. Wielokrotnie podróżował po Europie i Dalekim Wschodzie – wystawiając tam i tworząc swoje prace.