olej, technika mieszana, płótno, 174 x 150 cm
Reprodukowany i wystawiany: Krystof Szalek, [katalog wystawy], Galerie Horloge, 11 czerwca - 29 lipca 1990, Paryż 1990, s. 1
Krzysztof Szałek Ukończył Liceum Plastyczne w Lublinie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którą ukończył w 1986 r. Mieszka i tworzy w Nanterre pod Paryżem. Regularnie wystawia swoje prace w paryskich galeriach. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach instytucjonalnych i prywatnych we Francji, we Włoszech, w Belgii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. W swojej twórczości porusza tematy egzystencjalne, opowiada o śmierci, przemocy, wojnie. Od l. 90. zajmuje go eksperymentowanie z różnymi aspektami malarstwa abstrakcyjnego. Po zakończeniu cykli ?Trucizny? i ?Plastyki? swoje zainteresowanie skierował ku jaśniejszej palecie barwnej, którą namalował cykl ?Malarstwo-Spray?.