Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

118. KORDZIK OFICERSKI NIEMIECKIEGO LUFTWAFFE WZ 1937

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówKORDZIK OFICERSKI NIEMIECKIEGO LUFTWAFFE WZ 1937
118
KORDZIK OFICERSKI NIEMIECKIEGO LUFTWAFFE WZ 1937

dł. kordzika w pochwie 425 mm, dł. kordzika 383 mm, dł. głowni 248 mm

R ę k o j e ś ć otwarta, oprawa aluminiowa. Jelec łukowato wygięty ku głowni. Jego zewnętrzna strona dekorowana symbolem Luftwaffe – orłem w locie, trzymającym swastykę (odłamana). Trzon z masy koloru bursztynowego, z dziesięcioma ukośnymi karbami, owinięty spiralnie skręconym mosiężnym drutem. Mocowany od dołu pierścieniem z dekoracją w postaci liści dębu. G ł o w n i a stalowa, niklowana, obosieczna, w przekroju sześcioboczna. Pióro z ością. Na wewnętrznej stronie płazu, pod nasadą, sygnatura producenta: „ORIGINAL/Eickhorn/SOLINGEN” oraz siedząca wiewiórka z mieczem. P o c h w a aluminiowa, obustronnie groszkowana, boki gładkie. Dwie ryfki z ruchomymi koluszkami, dekorowane opaskami z ukośnymi liśćmi dębu. W dolnej części motyw gałązki dębowej z żołędziami. Pochwa zakończona trzema pierścieniami i gałką.

Cena wylicytowana
1 500 zł