Aukcja Dzieł Sztuki / 12 maja 2018

49. Konstanty Mackiewicz | Pejzaż letni

HomeAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPejzaż letni
49
Pejzaż letni

Konstanty Mackiewicz (1894 Małoryta/k.Brześcia - 1985 Łódź)

Pejzaż letni

olej, płótno, 35 × 52 cm
sygn. p. d.: K. Mackiewicz

Konstanty Mackiewicz Studiował w Odessie, Penzie oraz w Moskwie w Wyższej Szkole Malarstwa, Rzeźby i Architektury pod kierunkiem W. Kandinsky`ego. Od 1922 r. mieszkał w Polsce, początkowo we Lwowie, a następnie w Łodzi. Członek ugrupowań artystycznych ?Rytm? i ?Start?. Wielokrotnie wystawiał swoje prace, m.in. w warszawskiej Zachęcie i w salonach IPS, a za granicą w Brukseli (1933 r.), Paryżu (1937 r., zdobywając dwa złote medale) i Nowym Jorku (1939 r.). Prace artysty znajdują się m. in. w muzeach w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Bydgoszczy, a także w zbiorach zagranicznych. W swojej twórczości artysta nawiązywał do założeń kubizmu, futuryzmu i koloryzmu. Malował przede wszystkim pejzaże i martwe natury. Pracował również jako scenograf.
Cena wylicytowana
14 000 zł