Varia 34 / 15 lutego 2020

5. Konrad Ludwik Lessing | Zachód słońca nad doliną

HomeAukcje archiwalneVaria 34Zachód słońca nad doliną
Zachód słońca nad doliną

Konrad Ludwik Lessing (1852 Düsseldorf - 1916 Berlin)

Zachód słońca nad doliną

olej, płótno dublowane, 52,5 x 86 cm
sygn. p. d.: C. Lessing Berlin

Konrad Ludwik Lessing Syn i uczeń Karla Fridricha Lessinga. Student Akademii w Karlsruhe, gdzie uczęszczał do pracowni Gude`a i A. von Wernera. Znakomity pejzażysta, malował romantyczne, rozległe widoki górskie urozmaicone sztafażem. Jego obrazy znajdują się we wielu muzeach, m.in. w Lipsku i berlińskiej Galerii Narodowej.