14 Aukcja Sztuki XXI wieku / 2 marca 2019

10. Kinga Nowak | Zanurzenie, 2016

Strona głównaAukcje archiwalne14 Aukcja Sztuki XXI wiekuZanurzenie, 2016
Zanurzenie, 2016

Kinga Nowak (ur. 1977)

Zanurzenie, 2016

olej, płótno, 120 x 170 cm, opisany na odwrocie: ‘Kinga Nowak | „Zanurzenie” | olej/płótno, 120 x 170 cm | 2016’

Kinga Nowak
Malarka i rzeźbiarka, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dwa lata studiów odbyła w École des Beaux-Arts w Paryżu. Jej obrazy były pokazywane w londyńskiej Beers London Gallery i na Context Art Miami New York. Obrazy Kingi Nowak zostały zamieszczone w albumie "100 Painters of Tomorrow" wydawnictwa Thames & Hudson, wraz z pracami Ewy Juszkiewicz i Jakuba Juliana Ziółkowskiego. Wystawiała w Zachęcie, Cricotece, MOCAK-u, galerii lokal_30 w Warszawie. Prace Kingi Nowak znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie - Galeria Sztuki Polskiej XX + XXI w., w zbiorach Muzeum Fotografii w Krakowie, w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku - Galeria Polskiej Sztuki Współczesnej Nowe Spojrzenie. Kolekcjonerami jej obiektów i obrazów są m. in. Dorota i Tomasz Tworek czy Sylwia i Piotr Krupa.
Cena wylicytowana
14 000 zł