14 Aukcja Sztuki XXI wieku / 2 marca 2019

10. Kinga Nowak | Zanurzenie, 2016

Strona głównaAukcje archiwalne14 Aukcja Sztuki XXI wiekuZanurzenie, 2016
Zanurzenie, 2016

Kinga Nowak (ur. 1977 Kraków)

Zanurzenie, 2016

olej, płótno, 120 x 170 cm, opisany na odwrocie: ‘Kinga Nowak | „Zanurzenie” | olej/płótno, 120 x 170 cm | 2016’

Kinga Nowak
Malarka, autorka obiektów przestrzennych. Urodzona w Krakowie, dorastała w Düsseldorfie. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2001 roku. W latach 2000-2002 studiowała w École Nationale Supérieure des Beaux-Arts w Paryżu. W 2007 pracowała jako gościnna wykładowczyni w University of the Arts, London College of Communication w Londynie. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa na macierzystej uczelni. W 2014 roku jej obrazy znalazły się w publikacji „100 Painters of Tomorrow” autorstwa Kurta Beersa, wydawnictwa Thames & Hudson. Album prezentuje przegląd najciekawszych malarskich talentów z całego świata wybranych przez międzynarodowe jury złożone z artystów, krytyków i kuratorów, m.in. Cecily Brown, Yuko Hasegawa, Gregor Muir, Barry Schwabsky. Kinga Nowak jest autorką plakatu do najbliższego, 23. Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2019 roku (autorami wcześniejszych projektów byli m.in. Wilhelm Sasnal, Marcin Maciejowski, Jakub Julian Ziółkowski czy Ewa Juszkiewicz). Autorka licznych wystaw indywidualnych i uczestniczka szeregu wystaw zbiorowych. Ostatnie wystawy: 2018 – „Interakcje”, Zamek Buda Pałac Królewski, Budapeszt (Węgry); 2018 – wystawa indywidualna „Dramaturgia przestrzeni”, MODEM Centrum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej, Debreczyn (Węgry); 2017/2018 – „Całkiem możliwe”, Galeria lokal_30, Warszawa; 2017/18 – wystawa zbiorowa „Artyści z Krakowa: Generacja 1970-79”, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, Kraków
Cena wylicytowana
14 000 zł