Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

107. | KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówKINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907
107
KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

KINDŻAŁ ROSYJSKI WZ 1907

dł. całk. kindżału w pochwie 648 mm, dł. kindżału 590 mm, dł. głowni 436 mm, szer. głowni u nasady 35 mm, masa kindżału 485 g, masa kindżału w pochwie 690 g

R ę k o j e ś ć otwarta. Dwie okładziny drewniane, zespolone z trzpieniem o takim samym kształcie dwoma dużymi nitami. Górnym na wysokości głowicy, dolnym, mocującym jednocześnie pierścień mosiężny, przy nasadzie głowni. Główki nitów od zewnętrznej strony półkoliste. Na wewnętrznej stronie pierścienia bite numeratory wojskowe. Uszczerbek zewnętrznej okładziny. G ł o w n i a stalowa, polerowana, obosieczna, lekko zakrzywiona, o przekroju spłaszczonego rombu. Obustronnie, na środku, profilowana w dwie wąskie bruzdy, biegnące od progu do obosiecznego pióra z ością. Sztych w linii grzbietu. Na wewnętrznym progu, pod nasadą, bita sygnatura wokół dwugłowego orła oraz data produkcji „1913”. Na zewnętrznym punca odbioru: litera „A” oraz litera „A” zwieńczona koroną. Ślady korozji na głowni. P o c h w a z łubek drewnianych, obciągnięta czarną skórą, od góry okuta mosiężną szyjką, z okienkiem po obu stronach. Dolna część szyjki to nałożony pierścień z nieruchomym koluszkiem na rzemień od strony wewnętrznej. Trzewik zakończony gałką, mocowany do płaszcza pochwy zapinką. Na zewnętrznej stronie szyjki bity numerator wojskowy.

Cena wylicytowana
750 zł