Aukcja Sztuki Współczesnej / 6 kwietnia 2019

29. Kazimierz Śramkiewicz | Koncert skrzypcowy V, 1991

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejKoncert skrzypcowy V, 1991
29
Koncert skrzypcowy V, 1991

Kazimierz Śramkiewicz (1914 Poniec - 1998 Gdańsk)

Koncert skrzypcowy V, 1991

akryl, płótno, 89 x 116 cm
sygn. p. d. K. Śramkiewicz; na odwrocie nalepka autorska

Kazimierz Śramkiewicz Studiował na Wydziale Architektury Politechniki we Lwowie w latach 1932–1939. Dyplom artysty malarza uzyskał na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1947 roku. Od 1950 roku był wykładowcą, a od 1967 do 1986 roku profesorem Katedry Malarstwa i Rysunku Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Od 1939 roku prezentował swe prace na 65 wystawach indywidualnych; brał też udział w ponad 250 wystawach zbiorowych w Polsce i wielu krajach Europy, Ameryki, Afryki i Azji. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w twórczości malarskiej. Malował w harmonijnej gamie barwnej, syntetycznie, zachowując jednak czytelność motywu, a do jego ulubionych motywów należały pejzaże, martwe natury, widoki portów i koncerty jazzowe.
Cena wylicytowana
18 000 zł