20 Aukcja Sztuki XXI wieku / 22 sierpnia 2020

13. Katarzyna Środowska | Mini golf, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne20 Aukcja Sztuki XXI wiekuMini golf, 2020
mini-golf-2020-katarzyna-srodowska

Katarzyna Środowska (ur. 1971)

Mini golf, 2020

olej, płótno, 100 x 130 cm, sygnowany p.d.: 'ŚRODOWSKA 2020' oraz opisany na odwrocie: ' "MINI GOLF" | ŚRODOWSKA 2020 | OLEJ/PŁÓTNO | 100 x 130 cm | [sygnatura]'

Katarzyna Środowska Absolwentka Studiów Podyplomowych ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku Malarstwo i Rysunek. Laureatka II miejsca Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej ''Paleta''. Posiada dyplom za rozwój artystyczny w technikach akwarelowych i olejnych. Mieszka i tworzy w Warszawie. Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym na płótnie. Maluje światy, w których każdy odnajdzie ciszę i spokój. Jej malarstwo to pełnia przestrzeni, horyzontów, prostoty i harmonii przedstawiona w minimalistyczny sposób. Tworzy obrazy na założeniach abstrakcyjnych, wprowadzając do nich elementy figuratywne lub też geometryczne. Geometria i figuratywizm to niej różnorodne światy, które dają jej wyobraźni ogromne pole do popisu. Główną inspiracją jej prac jest otaczająca ją rzeczywistość. W zależności od bodźców będących źródłem inspiracji, obrazy przybierają różnorodne formy, kształty i barwy. Minimalizm i czysta forma, to dla niej sedno sztuki, a proces poszukiwań widoczny w jej malarstwie, wpisuje się idealnie w dyrektywę “im mniej tym więcej”. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych
Cena wylicytowana
6 000 zł