31 Aukcja Młodej Sztuki / 7 grudnia 2013

6. Katarzyna Kołtan | Otia

Strona głównaAukcje archiwalne31 Aukcja Młodej SztukiOtia
Otia

Katarzyna Kołtan (ur. 1972)

Otia

tempera, płótno, 70 x 50 cm, sygn. l.d. Kołtan 2013

Katarzyna Kołtan Ukończyła PLSP w Koszalinie, studia w poznańskiej Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej. Zajmuje się fotografią portretową, street photo oraz malarstwem. Wybór techniki tempery jajecznej jest świadomym zabiegiem formalnym, wg. artystki pracochłonna i żmudna budowa obrazu, tysiące drobnych pociągnięć pędzelka o średnicy milimetra zmuszają do pokory i dają czas na wewnętrzną refleksje. Laureatka nagrody w konkursie fotograficznym Złota Muszla, obecnie skupiona wyłącznie na malarstwie ? jej prace znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w Polsce i w Europie (Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania). W maju 2014 r. uczestniczyła w 20/21 International art fair w Londynie. Jej malarstwo o rozpoznawalnym stylu, stanowi nowoczesne połączenie renesansowej techniki malarskiej ze współczesną symboliką i językiem wyrazu.
Cena wylicytowana
0 zł