18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

43. Katarzyna Gołębiowska | 08.08, 2018

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku 08.08, 2018
43
08.08, 2018 - 108.08, 2018 - 2

Katarzyna Gołębiowska

08.08, 2018

akryl, płótno, 120 x 120 cm, sygnowany na odwrocie: Katarzyna Gołębiowska 2018 r.

Katarzyna Gołębiowska Artystka i historyk sztuki. Zajmuje się malarstwem i projektowaniem wnętrz. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obroniła dyplom w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. A. Gieragi (aneks w Pracowni Fotografii prof. L. Bartoszko). Ukończyła również studia z zakresu Historii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe z Architektury wnęrz w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2007/2008. W roku 2008 przebywała na stypendium w Accademia Albertina delle Belle Arti w Turynie. W latach była 2009 - 2013 asystentką w Muzeum Sztuki w Łodzi. Wybrane wystawy w Polsce i za granicą: 2015 - Wystawa zbiorowa, Ośrodek Działań Artystycznych, Piotrków Trybunalski; 2014 - Wystawa zbiorowa, Muzeum Miasta Łodzi, Łódź; 2010 - Wystawa zbiorowa, Muzeum Włókiennictwa, Łódź; 2010 - Wystawa indywidualna, Nhasan Studio, Hanoi; 2009 - Wystawa zbiorowa, Accademia Albertina delle Belle Arti, Turyn; 2008 - Wystawa zbiorowa, Happen Studio, Berlin; 2005 - Wystawa zbiorowa, Galeria Chimera Miejska, Łódź.
Cena wylicytowana
4 000 zł