Varia 36 / 27 czerwca 2020

91. Kasper Pochwalski | Modlący się

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 36Modlący się
91
Modlący się

Kasper Pochwalski (1899 Kraków - 1971 tamże)

Modlący się

olej, płótno, 39,5 × 42 cm
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski

Kasper Pochwalski Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych m.in. u J. Mehoffera w latach 1918-1922. W latach 1922-1923 jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Paryżu w Akademie Ranson pod kierunkiem nabisty M. Denisa. Tworzył głównie obrazy figuralne, często wielopostaciowe oraz portrety i liczne pejzaże. Postać kobiety jest jednym z jego ulubionych malarskich tematów. Najczęściej przedstawiał ją w otoczeniu kwiatów, w pastelowych kompozycjach przepełnionych naturalnym światłem.
Cena wylicytowana
1 300 zł