31 Aukcja Młodej Sztuki / 7 grudnia 2013

10. Karolina Matyjaszkowicz | Łąkowe duszki, 2013

Strona głównaAukcje archiwalne31 Aukcja Młodej SztukiŁąkowe duszki, 2013
Łąkowe duszki, 2013

Karolina Matyjaszkowicz (ur. 1980)

Łąkowe duszki, 2013

akryl, sklejka, 60 x 120 cm

sygn.p.d.: K. Matyjaszkowicz 2013

Karolina Matyjaszkowicz W 2008 ukończyła studia z zakresu wzornictwa i projektowania takniny na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Praca dyplomowa: ?Czy to Łódź? cykl tkanin inspirowanych pejzażem zurbanizowanym. Pracownia Druku Na Tkaninie pod kierunkiem prof. K. Jaguczańskej ? Śliwińskiej, aneks: Pracownia malarstwa pod kierunkiem prof. J. Zduniewskiego praca pisemna ?T-shirt. Kult, Ideologia, Sztuka? pod kierunkiem prof. K. Czajkowskiej. Jest trzykrotną laureatką konkursu Projekt im Jest trzykrotną laureatką konkursu Projekt im W. Strzemińskiego, podczas którego za swoje tkaniny otrzymała w 2005 roku nagrodę od firmy Polontex w Poraju, a dwa lata później od Zakładów Przemysłu Jedwabniczego WISTIL S.A. i od firmy PW Grabczyk. W 2008 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Od ukończenia studiów artystka uczestniczy w działaniach środowiska artystycznego, prezentując na wystawach swoje prace malarskie i tkaniny. Wybrane wystawy: 2016 ? wystawa zbiorowa ?KREW-WERK?, Fundacja Galerii Foksal, Warszawa; 2016 ? Wystawa indywidualna ?WIANEK. Karolina Matyjaszkowicz w Muzeum w Łowiczu?; 2016 ? Wystawa zbiorowa ?[zoom] na Szczecin- punkty widzenia?, Filharmonia M. Karłowicza, Szczecin; 2015 ? Wystawa indywidualna ?Kalejdoskop?, Muzeum Regionalne, Brzeziny; 2016 ? Wystawa indywidualna ?Korzenie?, Galeria Gardzienice, Lublin; 2015 ? Wystawa zbiorowa ?Palindrom?, PGS, Sopot; 2015 - Wystawa indywidualna malarstwa, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź; 2015 - Wystawa indywidualna malarstwa, Filharmonia Kaszubska, Wejcherowskie Centrum Kultury, Wejherowo; 2014 - Wystawa malarstwa, Muzeum Miasta Łodzi, Łódź.
Cena wylicytowana
0 zł