Świąteczna Aukcja Sztuki Najnowszej / 9 grudnia 2020

29. Karolina Matyjaszkowicz | Bez tytułu, 2015

Strona głównaAukcje archiwalneŚwiąteczna Aukcja Sztuki NajnowszejBez tytułu, 2015
29
Karolina Matyjaszkowicz | Bez tytułu, 2015 r.

Karolina Matyjaszkowicz (ur. 1980)

Bez tytułu, 2015

akryl, płótno, 50 x 80 cm, sygn. i dat. p.d.: K. Matyjaszkowicz 2015

Karolina Matyjaszkowicz
W 2008 roku ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek Wzornictwo. Wcześniej ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. Od ukończenia studiów artystka aktywnie uczestniczy w działaniach środowiska artystycznego, prezentując na wystawach swoje prace malarskie i tkaniny. Karolina Matyjaszkowicz jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. Marszałka Województwa Łódzkiego w konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Obrazy Matyjaszkowicz znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Regionalnym Muzeum w Brzezinach, Muzeum w Łowiczu w kolekcji młodego malarstwa Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą. Artystka zajmuje się malarstwem, tkaniną, ilustracją oraz tworzy muzykę. Obrazy Karoliny Matyjaszkowicz można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Cena wylicytowana
1 000 zł