12 Aukcja Sztuki XXI wieku - Edycja kolekcjonerska / 25 sierpnia 2018

15. Karolina Jaklewicz | Obiekt nieplatoniczny 7, 2017

Strona głównaAukcje archiwalne12 Aukcja Sztuki XXI wieku - Edycja kolekcjonerskaObiekt nieplatoniczny 7, 2017
Obiekt nieplatoniczny 7, 2017 - 1Obiekt nieplatoniczny 7, 2017 - 2

Karolina Jaklewicz (ur. 1979)

Obiekt nieplatoniczny 7, 2017

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie: JAKLEWICZ | OBIEKT | NIEPLATONICZNY VII | 2017

2017 – wystawa indywidualna „Konsekwencje”, Galeria Miejska we Wrocławiu

Karolina Jaklewicz Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem uzyskany w 2007 r. w pracowni malarstwa prof. Stanisława Kortyki). W 2012 r. obroniła rozprawę doktorską, w 2017 r. – habilitacyjną. Obecnie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Malarstwa, Rysunku i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 2009 r. kuratorka Galerii Sztuki Socato, od 2011 – ogólnopolskiego Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża Krew”, którego jest również pomysłodawczynią. Należy do międzynarodowej grupy artystów posługujących się językiem geometrii, skupionych wokół dr Bożeny Kowalskiej. Swoje prace prezentowała w ramach dwudziestu wystaw indywidualnych oraz ponad 50 wystaw zbiorowych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2017 r. w ramach Nagrody Roku przyznawanej przez Okręg Wrocławskich ZPAP, została uhonorowana wyróżnieniem za wystawę „Konsekwencje” (Galeria Miejska we Wrocławiu).
Cena wylicytowana
9 000 zł