Sztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki Współczesnej / 25 stycznia 2020

33. Karol Bąk | Bez tytułu

Strona głównaAukcje archiwalneSztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki WspółczesnejBez tytułu
33
Bez tytułu

Karol Bąk (ur. 1961)

Bez tytułu

olej, płótno, 50 x 40 cm, sygnowany p.d.: '[monogram wiązany] | BAK'

Karol Bąk Malarz, rysownik, grafik. W latach 1984-1989 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Grafiki. Studia zakończył dwoma dyplomami z wyróżnieniem w pracowni grafiki T. Jackowskiego i w pracowni rysunku J. Kozłowskiego. Parał się miedziorytem, rysunkiem, projektowaniem. Od roku 2000 zajmuje się zawodowo malarstwem olejnym. Miał kilkanaście wystaw indywidualnych, wziął też udział w kilkunastu ekspozycjach zbiorowych w Polsce, Niemczech i Holandii. Znany jest z wyrafinowanych w formie portretów pięknych kobiet. Jego bohaterki płyną we śnie, jawią się w niezmierzonych przestrzeniach; są aniołami, poławiaczkami pereł, personifikacją żywiołów i wiatrów