78 Aukcja Młodej Sztuki / 25 września 2019

4. Kamil Stańczak | W plenerze, 2019

Strona głównaAukcje archiwalne78 Aukcja Młodej SztukiW plenerze, 2019
W plenerze, 2019

Kamil Stańczak (ur. 1980)

W plenerze, 2019

akryl, płótno, 120 x 100 cm, sygn. p.d.: K. STAŃCZAK' 2019 oraz na odwrocie: K.STAŃCZAK' 2019 LUBLIN „W PLENERZE” AKRYL

Kamil Stańczak
Polski artysta wizualny. Dyplom uzyskał na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Obecnie doktor habilitowany, który wykłada na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, które jest rdzeniem twórczości i instalacją. Tworzy charakterystyczne obiekty i architektoniczne makiety oraz konstruuje ruchome urządzenia. Wybiera bardzo specyficzne elementy ze świata dzikiej przyrody, postindustrialnej architektury, zdegradowanej przez cywilizację. Tworzy dziwny i zagadkowy pejzaż wizualny, zawieszony między rzeczywistością a fikcją, jednocześnie naturalny i sztuczny. Ma w swoim dorobku 15 wystaw indywidualnych, m.in. w Lublinie, Puławach, Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu, Galerii BWA w Sanoku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. VI Krajowej Wystawie Malarstwa Młodych w Galerii Awangarda we Wrocławiu, Konst Massan w Sztokholmie, wystawie „Malarstwo polskie XXI wieku” w Galerii Zachęta w Warszawie, Maszyny Pożądające w Fabryce Sztuki w Łodzi.
Cena wylicytowana
4 200 zł