olej, akryl, płótno, 130 x 90 cm, sygnowany p.g.: 'K. STAŃCZAK'21' oraz opisany na odwrocie
Kamil Stańczak Polski artysta wizualny. Dyplom uzyskał na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Obecnie doktor habilitowany, który wykłada na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, które jest rdzeniem twórczości i instalacją. Tworzy charakterystyczne obiekty i architektoniczne makiety oraz konstruuje ruchome urządzenia. Wybiera bardzo specyficzne elementy ze świata dzikiej przyrody, postindustrialnej architektury, zdegradowanej przez cywilizację. Tworzy dziwny i zagadkowy pejzaż wizualny, zawieszony między rzeczywistością a fikcją, jednocześnie naturalny i sztuczny. Ma w swoim dorobku 15 wystaw indywidualnych, m.in. w Lublinie, Puławach, Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu, Galerii BWA w Sanoku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. VI Krajowej Wystawie Malarstwa Młodych w Galerii Awangarda we Wrocławiu, Konst Massan w Sztokholmie, wystawie „Malarstwo polskie XXI wieku” w Galerii Zachęta w Warszawie, Maszyny Pożądające w Fabryce Sztuki w Łodzi.