80 Aukcja Młodej Sztuki / 18 marca 2020

46. Kamil Stańczak | Półkula połódniowa II, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne80 Aukcja Młodej SztukiPółkula połódniowa II, 2020
46
Półkula połódniowa II, 2020

Kamil Stańczak (ur. 1980)

Półkula połódniowa II, 2020

olej, płótno, 120 x 90 cm, sygn. p.d.: K.STAŃCZAK'20 oraz na odwrocie: K.STAŃCZAK'2020 | LUBLIN/POLSKA | PÓŁKULA POŁUDNIOWA II | OLEJ

Kamil Stańczak
Polski artysta wizualny. Dyplom uzyskał na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Obecnie doktor habilitowany, który wykłada na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, które jest rdzeniem twórczości i instalacją. Tworzy charakterystyczne obiekty i architektoniczne makiety oraz konstruuje ruchome urządzenia. Wybiera bardzo specyficzne elementy ze świata dzikiej przyrody, postindustrialnej architektury, zdegradowanej przez cywilizację. Tworzy dziwny i zagadkowy pejzaż wizualny, zawieszony między rzeczywistością a fikcją, jednocześnie naturalny i sztuczny. Ma w swoim dorobku 15 wystaw indywidualnych, m.in. w Lublinie, Puławach, Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu, Galerii BWA w Sanoku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. VI Krajowej Wystawie Malarstwa Młodych w Galerii Awangarda we Wrocławiu, Konst Massan w Sztokholmie, wystawie „Malarstwo polskie XXI wieku” w Galerii Zachęta w Warszawie, Maszyny Pożądające w Fabryce Sztuki w Łodzi.
Cena wylicytowana
1 000 zł