12 Aukcja Sztuki XXI wieku - Edycja kolekcjonerska / 25 sierpnia 2018

1. Kamil Lisek | Dziewczyna z liskiem, 2017

Strona głównaAukcje archiwalne12 Aukcja Sztuki XXI wieku - Edycja kolekcjonerskaDziewczyna z liskiem, 2017
Dziewczyna z liskiem, 2017 - 1Dziewczyna z liskiem, 2017 - 2

Kamil Lisek (ur. 1980)

Dziewczyna z liskiem, 2017

olej, płótno, 92 x 65 cm, sygn. na odwrocie

2017 – wystawa pokonkursowa „Figurativas 17. 9 Concurso de pintura y escultura”, Museu Europeu d'art Modern, Barcelona

Kamil Lisek Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. W 2006 roku wygrał piątą edycję konkursu Artystyczna Podróż Hestii w rezultacie czego spędził miesiąc w Nowym Jorku na stypendium, otrzymał również Grand Prix konkursu Fundacji im. Franciszki Eibisch, organizacji promującej młodych artystów malarzy. Wcześniej był stypendystą Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Należał do kilkunastoosobowego zespołu studentów malarstwa, który stworzył malowidła ścienne na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Gdańsku. Grupa otrzymała za tę pracę w 2005 roku nagrody Ministra Kultury oraz Rektora Akademii Medycznej w Gdańsku, a także honorowe wyróżnienie, Nagrodę Artystyczną Hestii. W roku 2007 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego. Od 2015 roku był jednym z ponad stu malarzy z całego świata, którzy pracowali przy pierwszej pełnometrażowej animacji malarskiej „Twój Vincent”. Prace Kamila Liska znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Jeden z obrazów został zakupiony do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Cena wylicytowana
5 000 zł