19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

4. Kamil Kukla | 18SXY, 2018

aAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wieku18SXY, 2018
18SXY, 2018

Kamil Kukla (ur. 1989)

18SXY, 2018

olej, płótno, 160 x 160 cm, sygn. na odwrocie: 'Kamil Kukla | 18SXY'

Kamil Kukla Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką cyfrową oraz muzyką eksperymentalną. W 2016 został laureatem Nagrody Fundacji Grey House w 6. edycji konkursu na najciekawszą osobowość artystyczną roku. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz licznych kolekcjach prywatnych. Wystawy indywidualne: 2018 – „What’s Love Got to Do With It” (z Baptiste Charneux), Galeria Szara Kamienica, Kraków; 2018 – „ŁEB”, Galeria m2, Warszawa; 2017 – „U+1F351 PEACH”, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa; 2017 – “Bubble Park”, Dukley Art Center, Kotor (Czarnogóra); 2016 – “Decay Ratio”, Knoll Gallery, Budapeszt; 2016 – „Bunt na Bounty”, BWA Sokół, Nowy Sącz; 2016 – “Mass Extinction”, Knoll Gallery, Wiedeń; 2014 – “Martwa natura”, Galeria AS, Kraków; 2008 – Malarstwo, BWA Galeria Miejska w Tarnowie. Wybrane wystawy zbiorowe: 2018 – „Wielcy sarmaci tego kraju / Wielkie sarmatki tego kraju”, BWA Tarnów; 2018 – „Artyści Tarnowa. Generacja 2.1”, BWA Tarnów; 2018 – „Krakowski Salon Sztuki”, Pałac Sztuki, Kraków; 2018 – Nagroda Fundacji Vordemberge-Gildewart 2018, MOCAK, Kraków; 2018 – „Komunikacja ze wszystkim, co jest”, Fundacja Stefana Gierowskiego, Warszawa; 2017 – „Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9”, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku; 2017 – 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała; 2017 – “No problem”, Galeria Potencja, Kraków; 2017 – “XY”, MODEM Centre for Modern and Contemporary Arts, Debreczyn; 2016 – „KA-MU-FLAŻ”, Galeria Szara Kamienica, Kraków; 2015 – „Artyści z Krakowa. Generacja 1980 — 1990”, MOCAK, Kraków; 2015 – „Porządek z chaosu”, Galeria Le Guern, Warszawa
Cena wylicytowana
10 000 zł