1. Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 grudnia 2015

24. Justyna Jędrzejowska | Druga faza snu, 2015

Strona głównaAukcje archiwalne1. Aukcja Sztuki XXI wiekuDruga faza snu, 2015
Druga faza snu, 2015

Justyna Jędrzejowska (ur. 1986)

Druga faza snu, 2015

olej, płótno, 130 x 140 cm, sygn. na odwrocie: JE | 2015 | DRUGA FAZA SNU

Justyna Jędrzejowska Ukończyła studia na Wydziale Grafiki katowickiego ASP. W 2013 r. otrzymała wyróżnienie za pracę dyplomową pt. ?Obrazy pod powiekami?. W tym samym roku wzięła udział w wystawie Najlepsze Dyplomy 2013 w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie honorowe  w konkursie malarskim, promującym absolwentów uczelni artystycznych, Promocje 2014. W 2015 roku została finalistką konkursu Franciszki Eibisch, w którym również otrzymała wyróżnienie honorowe. Aktualnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Malarstwo jest jej ulubionym medium, źródłem inspiracji natomiast jest fotografia. Zdjęcie w twórczości J.E pełni rolę bazy, na którą narzucona zostaje powłoka zbudowana z obserwacji autorki, interpretacji, oraz elementów przez nią wykluczonych. Celem takiego działania jest przede wszystkim, wycofanie na dalszy plan tego co oczywiste. Obraz, według założeń artystki, paradoksalnie powinien odzwierciedlać wielowarstwowość zaklętej w dwóch wymiarach rzeczywistości oraz inicjować, ciągle na nowo, chęć jego obserwacji, analizy i interpretacji.
Cena wylicytowana
7 000 zł