Aukcja Dzieł Sztuki / 2 maja 2016

12. Juliusz Kossak | Południowy odpoczynek, 1896 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPołudniowy odpoczynek, 1896 r.
Południowy odpoczynek, 1896 r.

Juliusz Kossak (1824 Nowy Wiśnicz - 1899 Kraków)

akwarela, papier, 28,5 × 41,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak / 1896, poniżej pieczęć lakowa z herbem Kossaków Lis ? częściowo zatarty
na odwrocie opis: Akwarella mojego ś. p. Ojca Juliusza / Południowy odpoczynek / Stwierdzam autentyczność / Wojciech Kossak oraz zatarta pieczęć lakowa. Analogiczna kompozycja z 1895 roku ? z tytułem Południe robotnika reprodukowana w: Kazimierz Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław- Warszawa-Kraków-Gdańsk-Łódź 1988, il. 692.

Cena wylicytowana
28 000 zł