Aukcja Prac na Papierze / 10 października 2020

11. Juliusz Kossak | Południowy odpoczynek, 1886 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzePołudniowy odpoczynek, 1886 r.
Juliusz Kossak | Południowy odpoczynek, 1886 r.

Juliusz Kossak (1824 Nowy Wiśnicz - 1899 Kraków)

Południowy odpoczynek, 1886 r.

akwarela, papier, 28,5 × 41,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak/1886

poniżej pieczęć lakowa z herbem Kossaków Lis – częściowo zatarty, na odwrocie opis: Akwarela mojego ś.p. Ojca Juliusza/ Południowy odpoczynek/Stwierdzam aut

Analogiczna kompozycja z 1895 roku – z tytułem Południe robotnika reprodukowana w: Kazimierz Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław – Warszawa – Kraków – Gdańsk – Łódź 1988, il. 692

Cena wylicytowana
40 000 zł