14 Aukcja Prac na Papierze (Sztuka dawna) / 27 października 2018

2. Juliusz Kossak | Czterech Kozaków w pochodzie, 1898 r.

Strona głównaAukcje archiwalne14 Aukcja Prac na Papierze (Sztuka dawna)Czterech Kozaków w pochodzie, 1898 r.
Czterech Kozaków w pochodzie, 1898 r.

Juliusz Kossak (1824 Nowy Wiśnicz - 1899 Kraków)

akwarela, papier, 15,2 × 24,3 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak/1898
uszkodzenie papieru w lewym górnym rogu

Analogiczna praca Czterech Kozaków w pochodzie z 1896 r., reprodukowana w: „Juliusz Kossak”, K. Olszański, Wrocław 1988 (il. 691) znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Cena wylicytowana
44 000 zł