olej, płótno, 76 × 90 cm
sygn. i dat. p. d.: Joniak 14
opisany na odwrocie: Juliusz Joniak/? Roussillon VI `14?/79x90/2014.
Juliusz Joniak: malarstwo 2011?2015: wystawa w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, kwiecień/maj 2015, str. 55
Reprodukowany:
Juliusz Joniak: malarstwo 2011?2015: wystawa w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, kwiecień/maj 2015, Kraków 2015, str. 55.
Juliusz Joniak Studiował w ASP w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1950 r. u J. Fedkowicza i C. Rzepińskiego. Był profesorem, dziekanem, a następnie prorektorem na macierzystej uczelni. Miał szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. w Bergen, Lipsku, Pradze, Moguncji, Aschaffenburgu. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych kolekcjach, min. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Warszawie, oraz wielu innych muzeach (w Zielonej Górze, Szczecinie, Bydgoszczy), za granicą: w Australii, Danii, Kanadzie, Norwegii, Szwecji, Włoszech i Niemczech. Jego malarstwo zaliczane jest do nurtu sztuki metaforycznej, której podstawą jest zawsze konkretne przedstawianie rzeczywistości.