51. Józef Wodziński | Dama w saloniku

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Dama w saloniku
51
dama-w-saloniku-jozef-wodzinski

Józef Wodziński (1859 Korytnica - 1918)

Dama w saloniku

gwasz, papier, 48 x 33 cm, sygn. l.d.: J.Wodziński

Józef Wodziński Początkowo kształcił się w pracowniach W. Gersona i A. Kamińskiego, a w latach 1878-1881 kontynuował zdobywanie umiejętności artystycznych w krakowskiej SSP. W okresie od 1881 do 1884 studiował w akademii monachijskiej u O. Seitza, a później w Wiedniu. Od 1881 do 1897 wystawiał swoje prace w galeriach w kraju, między innymi w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu. Malował sceny kostiumowe i nadmorskie pejzaże, pracował jako ilustrator dla zagranicznych czasopism.