Aukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich / 2 maja 2016

36. Józef Walczak | Gangotri, 1989

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra DmochowskichGangotri, 1989
36
Gangotri, 1989

Józef Walczak (ur. 1946, Poznań)

Gangotri, 1989

technika mieszana, akryl, olej, płótno, 180 x 135 cm
sygn. p. d.: 'Józef Walczak' i opisany na odwrocie: 'JÓZEF WALCZAK | TYT. "GANGOTRI" | WYM. 180 x 135 | TECH. POLYMER-OLEJ | 1989 | Jwalczak |POLAND'

Reprodukowany i wystawiany: P. Dmochowski, Visions des Tenebres. 50 obrazów z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Muzeum Archidiecezjalne w Warszawie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Częstochowa - Warszawa - Gdańsk 2004, s. 65. Reprodukowany: Józef Walczak. Malarstwo, Poznań 1994, s. 29
Wystawiany: Zdzislaw Beksinski et d?autres artistes d?une collection particuliere, Galerie Roi Doré, Paryż 5 października 2015 - 9 stycznia 2016

Józef Walczak Malarz i wykładowca akademicki. W 1973 r. rozpoczął studia na Wydziale Malarstwa PWSSP w Poznaniu, gdzie w 1977 r. uzyskał dyplom w pracowni prof. Stanisława Teisseyre?a. Na macierzystej uczelni podjął pracę jako asystent w pracowni prof. Tadeusza Brzozowskiego. Cztery lata później został asystentem w pracowni prof. Jacka Waltosia. Od 2000 r. profesor zwyczajny.  W  2003  r.  zdobył  nagrodę  ?Award of  Excellence?  na  46th  Annual  International  Awards  Exhibition  w  San  Diego  w  Kalifornii. Obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dawniej ASP). Poza malarstwem zajmuje się też wyprawami sportowymi w  Himalaje  w  ramach  Poznańskiego  Klubu  Wysokogórskiego. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeów Narodowych w Poznaniu i Krakowie, zbiorach publicznych m.in. w Koszalinie, Pradze, San Diego, San Francisco, Hanowerze, Las Palmas oraz w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.