Varia 30 / 29 czerwca 2019

145. Józef Ignacy Kraszewski | Teka, 1978 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 30Teka, 1978 r.
145

Józef Ignacy Kraszewski (1812 Warszawa-1887 Genewa)

Teka, 1978 r.

teka z 16 akwafortami odbitymi z oryginalnych płyt Józefa Ignacego Kraszewskiego znajdujących się w zbiorach MN w Krakowie, przez Jacka Gaja i Tadeusza Jackowskiego, wydana przez Muzeum Narodowe w Krakowie i oddział Krakowskiego P.P Desa; egzemplarz nr 97

SPIS AKFAFORT:
1 . WĄWÓZ W LESIE, [1865] 23,7 x 16,0 cm, sygnowana na płycie u dołu po prawej: JIK
2. KARTA TYTUŁOWA „ORATORIUM WIESZCZE BOHDANA ZALESKIEGO", [1865] do książki: Józef Bohdan Zaleski Oratorium Wieszcze. Poznań 1866.; 20,0 x 12,5 cm, sygnowana na płycie u dołu po lewej: J. I. Kraszewski inv. a q. f.
3. WINIARNIA „SI VENDI VINO" — Fragment pałacu Berlendis w Wenecji, 1865 21,7 x 14,5 cm, sygnowana i datowana u dołu po lewej [na murze]: J. I K a q. f./1865
4. ALEJA W PARKU GROSSGARTEN W DREŹNIE, 1865, 21,7 x 14,7 cm, niesygnowana, datowana i opisana na płycie u dołu po lewej: Grossgarten/ Sept 65; po prawej: Drezno
5-11: Seria siedmiu widoków tatrzańskich z cyklu „TATRY", 1866-1867:
5. KARTA TYTUŁOWA „TATRY", -1866 20,0 x 28,2 cm, datowana na płycie u dołu po lewej: 1866; sygnowana po prawej: J.I Kraszewski
6. SKAŁA SOWA W DOLINIE KOŚCIELISKIEJ, 1866 [akwaforta niedokończona] 28,5 x 20,0 cm, datowana, sygnowana i opisana na płycie u dołu po lewej: Sowa. w Kościeliskach 1866; pośrodku: JIK
7. WIDOK NA GIEWONT I SIODŁOWĄ TURNIĘ, z Do-liny Małej Łąki, [1866] 28,1 x 19,6 cm, sygnowana i opisana na płycie u dołu po prawej: Giwont J.I. Kraszewski
8. NIEZIDENTYFIKOWANY KRAJOBRAZ TATRZAŃSKI, [1866,1867], 28,1 x 20,0 cm, sygnowana na płycie u dołu po lewej: JIK
9: WIDOK RAPTAWICKIEJ GRANI [?], z Polany Smytniej, [1866/1867], 24,5 x 17,3 cm, sygnowana na płycie u dołu po prawej: J.I.K.
10. RAPTAWICKA GRAŃ [?], z Doliny Kościeliskiej, [1866/1867] 11,5 x 8,4 cm, niesygnowana
11. POTOK W DOLINIE STRĄŻYSKIEJ [?], [1866/1867] 28,1 x 19,6 cm, niesygnowana
12-16. Widoki polskie, 1867 — ryciny z numerowanej serii wykonanej według szkiców, z roku 1781, Jana Henryka Müntza
12. KRAJOBRAZ RZEKI PILICY, [1867] rycina nr II, 16,0 x 21,2 cm, sygnowana na płycie na dolnym marginesie po lewej: J. H. M. d.; po prawej: J.I.K. a.f
13. GOŚCINIEC W POBLIŻU LUBLINA, [1867] rycina nr IV, 25,0 x 21,1 cm, sygnowana na płycie na dolnym marginesie po lewej: J. H. M. d.; po prawej: J.I.K. a.f.
14. WIDOK ZAMKU W OLESKU NA PODOLU, [1867], rycina nr VI, 16,0 x 21,2 cm, sygnowana na płycie na dolnym marginesie po lewej: J. H. M. d.; po prawej: J.I K a.f.
15. WIDOK NA KLASZTOR BAZYLIANÓW W POCZAJOWIE NA PODOLU, [1867], rycina nr VIII 16,0 x 21,1 sygnowana na płycie na dolnym marginesie po lewej: J. H, M. d.; po prawej: J.I.K.a.f.
16. ZAJAZD I WIEŚ CZARNÓWKA (!] na granicy stepów podolskich, [1867], rycina nr XII, 16,1 x 21,1 cm, sygnowana na płycie na dolnym marginesie po lewej: J. H. M. d.; po prawej: J.I.K.a.f.

Cena wylicytowana
1 600 zł