Aukcja Malarstwa Polskiego / 23 czerwca 2021

7. Józef Brodowski | Juliusz Kossak jako Jan III Sobieski, ok. 1860-1880 r.

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Malarstwa PolskiegoJuliusz Kossak jako Jan III Sobieski, ok. 1860-1880 r.
juliusz-kossak-jako-jan-iii-sobieski-ok-1860-1880-r-jozef-brodowski-1469270juliusz-kossak-jako-jan-iii-sobieski-ok-1860-1880-r-jozef-brodowski-2189484

Józef Brodowski (1828 Warszawa-1900 tamże)

Juliusz Kossak jako Jan III Sobieski, ok. 1860-1880 r.

akwarela, papier, 48,7 x 44,7 cm, sygn. monogramem p.d.: JB, na odwrocie obrazu odręczna adnotacja zapisana ołówkiem: Józef Brodowski 2.71 / (Malował z Juliuszem Kossakiem / wspólnie) / ur. 1828 / Studia w Petersburg pod kier. Willewalde ? Paryż u H.Verneta / Uczeń Hadziewicza i Suchodolskiego.
Opinie:
dr Mariusza Klareckiego z 2018 r.

Estymacja:
100 000 - 150 000 zł
Cena wywoławcza:
75 000 zł